Poskytované služby

Naše kompletní služby

Ve společnosti SVYS se specializujeme především na realizaci strojních omítek – a to už přes 25 let. V naší nabídce najdete všechno, co svět strojních omítek nabízí, a to jak v případě vnitřních, tak vnějších omítek. Pokud si nejste jistí, kterou z našich služeb si vybrat, jsme pro Vás neustále k dispozici s odborným poradenstvím. Věříme, že s našimi službami budete spokojeni!

Jak se realizují strojní omítky?

  1. Na začátku musí pokaždé stát promyšlený výběr té nejvhodnější omítky. V naší nabídce najdete jednovrstvé i dvouvrstvé omítky, ale také sádrové stěrky, a rádi Vám pomůžeme s výběrem podle Vašich představ.
  2. V první fázi realizace připravujeme povrch pro nanesení omítky. Ten musí být hladký a čistý, v některých případech je nutné také nanesení perlinky nebo penetrace.
  3. Po přípravě povrchu může začít samotné omítání. Maltu na místo určení dopravujeme v suchém stavu a až na místě mísíme ve strojní omítačce s vodou. Následně se materiál stříká na zdivo pomocí stlačeného vzduchu.
  4. Další postup závisí na tom, zda jste si vybrali jednovrstvou, nebo dvouvrstvou omítku. V prvním případě máme do pár hodin hotovo; v druhém případě je třeba počkat 14 dní po dokončení první vrstvy, aby se mohla nanést vrstva druhá.

Sádrové omítky

Sádrové omítky patří k našim nejoblíbenějším – především pro řadu jejich nesporných výhod. Patří mezi ně mimo jiné:

Vápenosádrové omítky

Stejně jako v případě sádrových omítek jde i v případě vápenosádrových omítek o jednovrstvou omítku, která slibuje snadnou a rychlou realizaci.

Vlastnosti vápenosádrových omítek:

Sádrové stěrky

Sádrové stěrky jsou určené pro dosažení dokonale hladkého vzhledu. Pomáhají všude tam, kde potřebujeme zahladit drobnější nerovnosti (max 5 mm). Jsou vhodné jako finální úprava monolitického betonu, nebo jako vrchní vrstva jádrové omítky.

Štukové omítky

Štukové omítky jsou evergreenem vnitřních omítek, jejich užívání ale postupně upadá. To je dáno především skutečností, že jde o dvouvrstvé omítky, které jsou náročnější na realizaci. Zatímco první vrstvu štukových omítek tvoří vápenocementová omítka, samotná druhá vrstva je štuková.

Vápenocementové omítky

Používají se jako náhrada sádrových omítek všude tam, kde vysoká vlhkost zabraňuje použití sádry.

Anhydritové podlahy

Anhydritové lité podlahy se dnes pomalu dostávají do pozice zlatého standardu ve stavebnictví. Málokterý jiný typ hrubé podlahy má totiž tolik výhod, jako právě podlahy anhydritové. Zásadním faktorem je už jejich rychlá realizace – anhydritové podlahy jsou totiž pochozí v řádu desítek hodin.

Anhydritovou podlahu vřele doporučujeme, pokud se chystáte pořídit si podlahové topení – díky jejich skvělé tepelné vodivosti se totiž účinnost vytápění umocňuje.

Anhydritové podlahy jsou ideální především pro vnitřní prostory domů a bytů; naopak nevhodné jsou pro prostředí s vysokou vlhkostí nebo pro exteriéry.